Çanakkale’de Bölünmüş Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale’de Bölünmüş Yol Çalışmaları Devam Ediyor
10 Temmuz 2009

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bölünmüş yolun temeli törenle atıldı.

Edirne Çanakkale il sırını olarak bilinen Korudağ mevkiinde gerçekleştirilen temel atma töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Edirne il sınırı Korudağ mevkinden başlayan ve Gelibolu’ya kadar 44 kilometre olan yolun toplam 33 milyon 415 bin TL’ye malolacağını belirterek, ?Şu anda 4 yanda çalışma devam ediyor. Bunlardan birisi 44 kilometre uzunluğundaki geçen yıl ihale edilen bu yol. İkinci yol ise toplam 113 kilometrelik Çanakkale ile Biga arasındaki yol. Bu yolları önümüzdeki yıl sonuna kadar bitirmeyi arzu ediyoruz. Bunların haricinde İzmir ve Çan hattı var. Bunları toplarsak önümüzdeki sene itibariyle bu yol ve Biga yolunun bitmesiyle Çanakkale’nin bölünmüş yolu 160 kilometreyi geçecek. Bunun dışında havayolu ulaşımı da çok önemli ve havalanın uzatılması için de kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Gelibolu?ya kadar devam edecek bu çalışmaların 500 güne bitirilmesi planlanıyor? dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürü Mehmet Karaman ise Çanakkale ilinin Gelibolu Yarımadası içerisinde bulunan devlet ve il yollarının bölge müdürlüğü sorumluluğunda olduğuna işaret ederek, ?99 kilometre asfalt beton, 27 kilometre sathi kaplama olmak üzere 126 kilometre devlet yolu mevcut. Ayrıca 8 kilometre asfalt beton, 16 kilometre sathi kaplama olmak üzere 24 kilometre il yolu mevcut. İl yolunun 2 kilometresi bölünmüş yol” dedi.

Karaman, hükümetin Acil Eylem Planı kapsamında ve Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan Korudağ-Gelibolu yolundaki bölünmüş yol yapım çalışmaları dolayısıyla Başbakanlığın genelgesi doğrultusunda Çanakkale Valiliği?nde ihale yapıldığını ve MAK-YOL inşaat firmasının ihaleyi kazandığını belirtti.

Törene Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan Gider, Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürü Mehmet Karaman, Çanakkale İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir