Çanakkale’de Çaldı, Balıkesir’de Yakalandı

Çanakkale’de Çaldı, Balıkesir’de Yakalandı
18 Aralık 2008

Çanakkale’den çalınan özel otomobil, Balıkesir’de polisin başarılı operasyonu sonucu ele geçirildi. Dur ikazına uymayıp kaçan şüpheli ise Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri ile yaşanan kovalamaca sonucunda kıskıvrak yakalandı. Araç sahibine, şüpheli şahıs da Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

NEFES KESEN KOVALAMACA

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’den çalınan Umut Sayı isimli şahsa ait 17 AS 1799 plakalı Ford Focus marka özel otomobil, Balıkesir’de görüldü. Şehir merkezindeki sivil asayiş ekiplerinin fark ettiği aracın içindeki sürücü, kimliğini gösterip araçtan inmesini isteyen polislerden kaçtı. Çalıntı otomobil ile olay yerinde bulunan biri sivil diğeri resmi plakalı 2 polis aracı ile yolun kenarında park halinde duran başkasına ait otomobile çarpıp kapalı yolu yarıp kaçan şüpheli ile polisler arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Adnan Menderes Mahallesi’nde görülen şüpheli araç mobil ekipler tarafından takibe alındı. Yapılan tüm ikazlara rağmen durmayan şüpheli araç trafiği tehlikeye düşürdü. Bir süre sonra terk edilmiş halde bulunan otomobilden inen şüpheli yaya olarak kaçmaya devam etti. Bir sitenin bahçesinde tanınmamak için üzerindeki elbiselerini değiştirirken fark edilen şüpheli, polislerin sözlü tüm ikazlarına rağmen kaçmayı sürdürüp Edremit yoluna çıkmak isterken etrafı çeviren polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Kelepçe vurularak gözaltına alınan şahsın GBT sorgusunda adının Fethi Biçim (29) olduğu ve çok sayıda hırsızlık ve oto hırsızlığı suçlarından kayıtlarının bulunduğu, ancak, aranmadığı tespit edildi. Şahsın yapılan üst aramasında çalıntı otomobilin kontak anahtarı ile 2 adet Fiat marka otomobile ait kontak anahtarı, Canan Ülker Sayı adına kredi kartı, B sınıfı sürücü belgesi, Umut Sayı adına kredi kartı, B sınıfı sürücü belgesi ve Çanakkale Ayvacık öğretmen evi giriş kartı, Koçtaş şirketine ait kart ele geçirildi. Şüpheli Fethi Biçim’in Çanakkale’de Sayı çiftinin evine girip hırsızlık yaptığı, daha sonra bunlara ait otomobili de çalıp kaçtığı anlaşıldı. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alınan şüpheli Fethi Biçim, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ekiplere teslim edilirken, çalıntı olan 17 AS 179 plakalı otomobil de sahibi Umut Sayı’ya teslim edildi. Şüpheli şahsın Çanakkale’deki adli makamlarca tutuklandığı bildirildi.

POLİSE TEŞEKKÜR

Aracıyla birlikte kendisine ve eşine ait sürücü belgeleriyle kredi kartlarını da geriye alan Umut Sayı, Balıkesir Asayiş Şube Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir