Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Cenaze Yıkama Kursu Açılacak

Çanakkale’de Cenaze Yıkama Kursu Açılacak

Çanakkale?de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, bayanlara ve erkeklere yönelik cenaze yıkama kursu açacak.

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Hamit Saygılı, gelen talepler doğrultusunda böyle bir kurs açmayı düşündüklerini belirterek, ?Özellikle köylerde yaşamlarını sürdüren bayanlardan bu konuda fazla talep gelince bizlerde bu kursu açmayı uygun bulduk. Kurs ile ilgili talepleri topluyoruz. Yeterli sayıya ulaştığımızda Müftülüğümüzden talep edeceğimiz bir din görevlisi nezaretinde bayanlara ve erkeklere yönelik ayrı ayrı cenaze yıkama kursu açacağız. Kurslarımızı müftülük toplantı salonunda yapmayı planlıyoruz. Teorik derslerin ardından uygulamalar ise maket üzerinde yapılacak. Kurslarımızı ise Ekim ayı içinde açmayı düşünüyoruz. Bu sayede büyük eksiklik hissedilen bayanlar ve erkeklere yönelik cenaze yıkama konusu çözümlenmiş olacak? dedi.

İHA

[Sembolik Fotoğraf]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir