Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale’de CHP Mitingi Davası Başladı

Çanakkale’de, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, 28 Şubat tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingi öncesi, meydana kurulan ekranlardan 17-25 Aralık soruşturmasıyla ilgili olduğu iddiasıyla internet ortamına yüklenen tapelerin görüntüleri yayınlandı. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, bunun üzerine 1 Mart tarihinde tertip komitesi üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcının hazırladığı iddianame üzerine Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Dönemin Başbakanına Hakaret Davası” açıldı.

26 Aralık 2014 günü saat 14.50’ye ertelenen duruşmada suçtan zarar görme ihtimaline binaen müşteki Recep Tayyip Erdoğan’ın CMK’nın 237 ve 238’nci maddeleri uyarınca kamu davasına katılmasına, vekaletname uyarınca Ahmet Özel’in katılan vekil olarak dava ve duruşmalara kabulune, sanıklar müdafilerine vekaletnamelerini ibraz etmeleri için gelen celseye kadar süre verilmesine, ATK Başkanlığına müzakere yazılarak davaya konu tapelerin montaj olup olmadığı konusunda yapılmış bir inceleme ve düzenlenmiş bir rapor bulunup bulunmadığının sorulmasına, rapor mevcut ise bir örneğinin gönderilmesinin istenmesine karar verildi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir