Çanakkale’de CHP’liler Teröre Lanet Yağdırdı…

Çanakkale’de CHP’liler Teröre Lanet Yağdırdı…
26 Ağustos 2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast girişimi Çanakkale’de partililer, emek ve demokrasi güçleri tarafından lanetlendi.

CHP İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasına çok sayıda partili ve vatandaşların yanı sıra CHP Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile STK temsilcileri de katıldılar. İl Başkanı Nejat Önder burada yaptığı açıklamada;

“Türkiye’nin aydınlık geleceği için Anadolu’yu karış karış gezen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında saldırıya uğramıştır.
Hep Söyledik, Söylemeye Devam Edeceğiz! Terör Nereden Gelirse Gelsin Terörü ve Terörden Beslenenleri ‘’ama, fakat’’ demeden nefretle Lanetliyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hainlerin kökünü kazıyıp,
güzel ülkemizde barışı tesis edinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Çünkü bizim, bu ülkenin çocuklarına özgür, demokratik, laik, savaşın son bulduğu, barışın hâkim olduğu bir Türkiye bırakma sözümüz var. Bu Sözü yerine getirirken de her türlü bedeli ödemeye hazırız. Biliyorsunuz Cumhuriyet bize altın tepsi içinde sunulmadı.
Kanla, şehitlerle, gazilerle kurduk Cumhuriyet’i. Birileri bize silah gösterecek, tehdit edecek, biz de yılacağız… Yok Öyle Yağma Yılmayacağız! Aslanlar gibi dimdik buradayız. Genel Başkanımızın Yanındayız. Allah’ın verdiği bir canımız var, o can bu ülke, bu millet uğruna feda olsun! Yaşanacak bir Türkiyeyi birlikte inşa edecek ve bu güzel ülkede bir arada, kardeşçe yaşamayı öğreneceğiz.Mücadelemize, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basan kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal’in inancıyla devam edeceğiz. Bizleri, hiçbir saldırıyla, Hiçbir pusuyla, Hiçbir kumpasla
YILDIRAMAYACAKLAR
KORKUTAMAYACAKLAR
SİNDİREMEYECEKLER.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin mayasında cesaret, atılım ve devrim vardır. CHP kadroları yokluk ve savaş içinde tüm dünyaya meydan okuyup Cumhuriyeti kuran kadrolardır. Partimizin kadroları milletvekili olabilmek için partiye gelen değil, Vatan Savunmasına katkı verebilmek için, Manda ve himayeye dur demek için cepheye koşan kadrolardır.
Genel Başkanımız da bu zor zamanda bile “Allah’a bir can borcum var o da bu millete feda olsun.” diyerek partimizin milletimize bağlılığını bir kez daha ifade etmiştir.Bu mücadele artık önümüzdeki seçimlerde %60 oy alalım mücadelesinin çok ötesinde özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmüştür.Mustafa Kemal’in özgür, huzurlu Türkiye’sini inşa edene kadarda mücadelemiz devam edecek. Bu anlamda terörün bu seviyeye tırmanmasına göz yumanları halkımızın takdirine bırakıyorum. Bu vesileyle bir kez daha Genel Başkanımıza, Genel Merkez Yöneticilerimize, Korumalarına ve Cumhuriyet Halk Partililere geçmiş olsun dileklerimi iletirken, şehidimiz Jandarma Er Fatih Çaybaşı’na Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bugün maalesef yine Şırnak’tan acı haberler aldık. 11 Polisimiz şehit oldu. 80’e yakın yaralımız var.Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Suriye’ye giden askerlerimizin, sağ salim yurdumuza dönmelerini ve Ortadoğu’da akan kanın bir an önce durmasını temenni ediyorum. İçinde bulunduğumuz durum her ne kadar karanlık olsa da gelecek aydınlık olsun diyorum ve CHP Genel Başkanıyken defalarca suikast girişimine maruz kalan Bülent Ecevit’in şiiriyle sözlerimi sonlandırıyorum.
Bir şeyler olacak yarın
duruşundan belli
kırdaki atların
bulutların koşuşundan belli
kazışından köstebeklerin toprağı,
karıncaların telâşından belli.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir