Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Çocuklara ‘Sosyal Market’ Eğitimi Verildi

Çanakkale’de Çocuklara ‘Sosyal Market’ Eğitimi Verildi

Çanakkale Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren “Sosyal Market”, öğrencilerin sosyal sorumluluk alanında bilgi ve bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla okullarda tanıtılıyor.

Son olarak Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Sosyal Market sorumlusu Pınar Tümay tarafından yapılan anlatımlarla Sosyal Market miniklere tanıtıldı. Tümay, kullanılmış fakat kullanılabilir durumda eşyaların ihtiyaç sahipleri ile buluşturulduğu Sosyal Market Projesi’nin bir sosyal sorumluluk projesi olduğundan bahsederek miniklere buraya nasıl yardım yapılacağı ve nasıl yararlanılacağı konularında bilgiler verdi. Sosyal Market Projesi’nin sosyal sorumluluk anlamında kentteki en önemli projelerden biri olduğunu belirten Tümay, verilen destekten, özellikle de ilköğretim öğrencilerin ilgisinden çok mutlu olduklarını ifade etti.

Okullarda yürütülen sosyal sorumluluk projeleri ve dersleri kapsamında öğrenciler ve öğretmenleri tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte olan bir alan haline gelen Sosyal Market’i ziyaret eden öğrenciler, böylelikle hem sosyal sorumluluk bilinci kazanıyorlar, hem de bu alanlara nasıl yardım edilir veya yararlanılır sorusunun yanıtlarını öğreniyorlar. Buluşmanın sonunda ise öğrenciler Sosyal Market Sorumlusu Pınar Tumay’a merak ettikleri konuları sorarak bilgiler aldılar.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir