Çanakkale’de Depreme Dayanıksız Diğer Okullar da Yıkılacak

Çanakkale’de Depreme Dayanıksız Diğer Okullar da Yıkılacak
18 Şubat 2012

Çanakkale’de depreme dayanıksız olması gerekçesiyle 2,5 ay önce boşaltılan Merkez ve Mustafa Kemal İlköğretim Okulları’nın yıkım kararının ardından ilçelerde boşaltılan diğer okulların da yıkılmasına karar verildi.

Çanakkale il merkezinde 41 yıl önce eğitim öğretime başlayan ve depreme dayanıksız olması sebebiyle kapatılan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun yıkım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelirken, 44 yıl önce eğitim öğretime başlayan Merkez İlköğretim Okulu’nda da yıkıma kısa sürede başlanacağı açıklandı. Çanakkaleli hayırsever işadamı İsmail Bayraktar tarafından yaptırılacak Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun inşasına kısa sürede başlanması planlanırken, Merkez İlköğretim Okulu’nun yıkımının ise enkaz malzemeleri karşılığında yapılacağı açıklandı.

Çanakkale İl Genel Meclisi son yaptığı toplantıda il merkezi ile ilçelerde depreme dayanıksız oladuğu gerekçesiyle boşaltılan okulların güçlendirilmesi yerine tamamımın yıkılmasına karar verdi. Buna göre Merkez İlköğretim Okulu, Biga Tevfik Emin Başarır İlköğretim Okulu ve Biga Yeniceköy İlköğretim Okulu binalarının enkaz malzemeleri karşılığında bila bedel ile yıktırılmasına karar verildi. Bu binaların da kısa sürede yıkılması planlanıyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir