Çanakkale’de Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale’de Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor
09 Eylül 2008

Çanakkalegaz Doğalgaz A.Ş. Bölge Müdürü Muhammet Aloğlu, il merkezinde doğalgaz abone sayısının 6 bin 800’e ulaştığını belirterek, bu abonelerin bin 800’ünün gaz kullandığını açıkladı.

Şehir Firma Rehberimize Kayıtlı Çanakkale Doğalgaz Firmaları için Tıklayın

Çanakkalegaz Doğalgaz A.Ş. Bölge Müdürü Muhammet Aloğlu, 2006 Eylül ayında ilk kaynağın vurulmasıyla başlanan Çanakkale’deki doğalgaz çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini belirterek, “Çanakkale il merkezi ve Kepez beldesi ile Biga ve Çan ilçelerimizde vatandaşlarımız doğalgaz kullanabiliyorlar. Çanakkale il merkezinde abone sayımız 6 bin 800’e ulaştı. Bu abonelerin şuan bin 800?ü gaz kullanıyor. Ancak kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte daha önce aboneliklerini yaptıran vatandaşlarımız gaz kullanımı ile ilgili müracatlarına yoğunluk verdiler. Bu sayının birkaç ay içinde önemli miktarda artmasını bekliyoruz. Bunun dışında il merkezine bağlı Kepez beldesinde de abone sayımız 800?e ulaştı. Burada da gaz kullanan kişi sayısı 300?e yükseldi” dedi.

“ÇAN’DA DOGALGAZA TALEP AZ”

Muhammet Aloğlu, il merkezinin dışında Biga ve Çan ilçelerinde de doğalgaz kullanımının başladığını ifade ederek, “Biga’da abone sayımız 2 bini buldu. Yeni gaz kullanımının başladığı Biga’da gaz kullanan abone sayısı şuan 250’ye ulaştı. Bu sayı her geçen gün artıyor. Ancak hava kirliliğinin çok yoğun olduğu Çan ilçemizde doğalgaza karşı bir ilgisizlik var. Burada abone sayısı 2 bin 100 olmasına rağmen gaz kullanan kişi sayısı 700. Hava kirliliğinin yüksek olduğu Çan?da doğalgaz kullanımının az olması düşündürücü” dedi.

İL GENELİNDE YERALTINA 180 KİLOMETRE POLİÜRETEN BORU DÖŞENDİ

Muhammet Aloğlu, doğalgaz hat çalışmaları sırasında il genelinde yeraltına 180 kilometre poliüreten boru döşendiğini de belirterek, “Bunun 105 kilometrelik kısmını Çanakkale il merkezinde gerçekleştirdik. Bunun dışında ayrıca il merkezine 17 kilometre de çelik boru döşendi. İl merkezinde doğalgaz hattının yüzde 50?lik kısmı döşenmiş durumda. Esenler mahallesi dahil olmak üzere mahallerimizde vatandaşlarımız doğalgaz kullanabiliyorlar. Çanakkale Devlet Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü ve 116. Jandarma Alayı da kısa sürede doğalgaz kullanacak. Şuan bu yerlerin önüne kadar doğalgaz hattı gitmiş durumda. Gerekli iç donanımlarını yaptıktan sonra bu yerlere de doğalgaz verilecek” dedi.

“HEDEF YIL SONUNA KADAR 15 BİN ABONEYE ULAŞMAK”

Şuan il genelinde abone sayısının 11 bine ulaştığını belirten Muhammet Alaoğlu, hedeflerinin yıl sonuna kadar abone sayısını 15 bine çıkarmak olduğunu belirterek, “Doğalgazın Çanakkale’ye gelmesiyle birlikte hava kirliliğinde önemli ölçüde azalma oldu. Bu gözle görülebiliyor. İleriki yıllarda gaz kullanımının artmasıyla Çanakkale çok daha temiz hava soluyacak. Şuan il genelinde abone sayımız 11 bin civarında. Bu sayıyı yıl sonuna kadar 15 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Buradan vatandaşlarımıza da bir çağrımız olacak. Abonelik konusunda yapılan kredi kartına 10 ay taksit kampanyası 20 Eylül tarihinde sona erecek. Bu sebeple kısa sürede bu aboneliklerini yaptırırlarsa önemli bir avantaj yakalamış olacaklar. Bazı vatandaşlarımız doğalgaz aboneliğini yaptırdıktan sonra gaz kullanmadıkları halde kendilerine fatura gönderileceğini sanıyorlar. Böyle birşey söz konusu değil. Doğalgaz abonesi olan vatandaşlarımıza gaz kullanmadan fatura gönderilmesi söz konusu değil. Bu yanlış biliniyor. Bu sebeple en kısa sürede bu avantajdan faydalanıp aboneliklerini yaptırırlarsa kendileri açısından yararlı olur” dedi.

İHA

Yorumlar...
  • erkan
    28/01/2012 23:44

    biz de ilçemize doğal gaz istiyoruz acaba balıkesir in edremit ilcesine de doğal gaz döşemeyi düşünüyormusunuz böyle bir düşünceniz varsa ne kadar zaman da olur teşekürler

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir