Çanakkale’de Eski Evler Korkutuyor!

Çanakkale’de Eski Evler Korkutuyor!
31 Ocak 2017

Çanakkale’nin özellikle merkezinde bulunan eski evler tehlike saçmaya devam ediyor. Büyük çoğunluğu tarihi geçmişe sahip olan ve terk edilmiş halde bulunan evler mahalle sakinlerini ve esnafı tedirgin ediyor.

Eski evlerin çatısından veya duvarlarından düşen parçalar, yoldan geçen vatandaşları ürkütüyor. Olumsuz hava şartlarıyla bile her an yıkılabilecek olan eski evlerin, her geçen günden güne tehlike boyutu da artmayı sürdürüyor. Çarşıda tescilli tarihi evler, önünden geçen vatandaşları tehlikeye sokarak onları korkutuyor.

“YANINDAN GEÇMEYE KORKUYORUZ”
Özellikle Çarşı caddesi ve Fevzipaşa Mahallesinde bulunan evlerden vatandaşlar tedirgin oluyor. Metruk evlerin yanından geçmeye korktuklarını belirten vatandaşlar, yetkililerin aldığı önlemlerin yetersiz olduğuna dikkat çekti. Evlerin çatılarından veya duvarlarından düşebilecek olan bina parçalarının kendi canlarını tehlikeye attığı için korktuklarını ifade eden vatandaşlar: “Çocuklarımız bu sokaklarda oyun oynuyor. Başlarına her an bir şey düşecek diye korkuyoruz. Bu alınan önlemler yetersiz. Evlerin hepsi korumalı değil. İş yerlerimizi açmaya korkuyoruz. Özellikle bazı evlere alkol kullanmak için giriyorlar. Bu durum yangın çıkmasına da neden olabilir, bu konuda çok tedirginiz” diye konuştu.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir