Çanakkale’de Facianın Eşiğinden Dönüldü

Çanakkale’de Facianın Eşiğinden Dönüldü
20 Eylül 2008

Çanakkale’de Vali Konağı olarak bilinen Zübeyde Hanım Sokak üzerinde yokuş yukarı giden 5 ton kum yüklü kamyon, mıcır sebebiyle kayınca elektrik hatlarının yer altına alındığı kanala girerek devrildi.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İsmail Ö. idaresindeki 17 DP 700 plakalı yaklaşık 5 ton kum yüklü kamyon, Zübeyde Hanım Sokak’ta yokuş yukarı çıkmaya başladı. Eğimli olan yolun bitişinde aracını mıcıra kaptıran sürücü İsmail Ö., geri geri kaymayan başlayan kamyonu durduramayınca paniğe kapıldı. Yaklaşık 100 metre boyunca yokuştan hızlanarak geriye doğru gitmeye başlayan aracın bir faciaya yol açmasını önlemek isteyen sürücü, bütün tehlikeyi göze alarak aracı yan taraftaki elektrik hatlarının yer
altına alındığı kanala doğru yönlendirdi. Hızlı bir şekilde kanala giren kamyon, yan yatarak durabildi. Bu sırada yoldan araç ve vatandaşların geçmemesi büyük bir faciayı önledi. Araç sürücüsü İsmail Ö., kamyonla yokuş yukarı çıkarken aniden mıcır sebebiyle kaymaya başladığını belirterek, “Bir anda araç geri geri gitmeye başladı. Kamyonun yaklaşık 100 metre yokuş aşağı kayacağını anlayınca bir faciaya yol açmamak için kendi canımı da hiçe sayarak kamyonu yan tarafta kazılan elektrik hatlarının yer altına
alındığı kanala doğru sürdüm. Kamyon da yan yatarak durabildi. Buraya yatırmamış olsaydım kamyon çok sayıda aracı altına alıp büyük bir faciaya yol açabilirdi” dedi.


Kaza sonrası kepçe ile içindeki yükü boşaltılan kamyon olay yerinden kaldırıldı. Kamyonu kurtarma çalışmaları esnasında Zübeyde Hanım Sokak trafik ekipleri tarafından güvenlik açısından bir süre trafiğe kapatıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir