Çanakkale’de Feribot İskeleye Çarptı

20 Mart 2012

Çanakkale Boğazı’nda sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis sebebiyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi kazaya sebep oldu. “Alınteri 18” isimli feribot Çanakkale Şehir İskelesi’ne çarparken, bölgede bulunan amatör balıkçılar ölümden döndü.

Edinilen bilgiye göre Kilitbahir’den yolcularla araçları aldıktan sonra yola çıkan “Alınteri 18” isimli feribotun kaptanı, Çanakkale Şehir İskelesi önlerine geldiğinde yoğun sis sebebiyle limanı göremedi. Bu sırada aniden şehir iskelesini fark eden kaptan geri manevra yaptı ancak feribot iskelenin girişindeki yangın söndürme vanaları ile elektrik direğine çarparak durabildi. Kaza sırasında iskelede balık tutan yaklaşık 10’a yakın amatör balıkçı ise canlarını zor kurtardı. Yaralanan kimsenin olmadığı kazada maddi hasar meydana geldi.

Olay sırasında iskelede balık tutan Osman Kırca ve Nurettin Dalyan, yoğun sis sebebiyle hiçbir şeyin görülemediğini belirterek, “Birden karşıdan bir geminin üzerimize geldiğini görünce ne yapacağımızı şaşırdık. Hemen elimizdeki oltaları bırakıp kendimizi geri atarak canımızı kurtardık” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir