Çanakkale’de Feribotlar Domuz Gribine Karşı İlaçlanıyor

31 Ekim 2009

Çanakkale’de boğaz hattı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. domuz gribi tehdidine karşı feribotları ilaçlamaya başladı.

İlk olarak Gökçeada ve Bozcaada hattında sefer yapan “Conkbayırı” isimli deniz otobüsünden başlanan ilaçlama çalışmalarının diğer feribotlarda da süreceğini belirten yetkililer, kısa sürede bu işlemin tamamlanacağını açıkladı. İlaçlama çalışmasında hidrojen peroksit’in kullanıldığını belirten firma yetkilileri ise, “Deniz taşıtlarında genel yaşam mahallerinde ultra mikronlar halinde bu uygulamayı yapıyoruz. Tuvaletler ve tırabzanlar gibi bölgelerde sıvı yıkama ve yüzeylerin ilinmesi şeklinde çalışma gerçekleştiriyoruz. Elektronik cihazların bulunduğu bölgelerde ise daha cihazlara zarar vermeyecek şekilde silme şeklinde uygulama yapıyoruz. Deniz otobüsündeki ilaçlama çalışmasının ardından diğer feribotlar da da ilaçlama çalışmasını yapacağız” dedi.

Öte yandan, feribotların yanı sıra Çanakkale Belediyesi’nde halk denetimli belediye otobüslerinden sonra kendi binasında da ilaçlama çalışması yaptırdı. Özel bir firma tarafından gerçekleştirilen çalışmada belediye binası da domuz gribi tehdidine karşı ilaçlandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir