Çanakkale’de Fidan Dikim Töreni

Çanakkale’de Fidan Dikim Töreni
02 Nisan 2009

Çanakkale’de öğrenciler kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile birlikte geçtiğimiz yıl yanan Güzelyalı ormanlarına bin 500 fidan dikti.

Güzelyalı mevkiindeki yanan ormanlık alanda gerçekleştirilen fidan dikin töreninde bir konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Mustafa Demirel, geçtiğimiz yıl yaşanan yangın felaketinin ardından bölgede kısa süre içerisinde alan temizliği yapıldığını belirterek, “Yanan alanların ağaçlandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar da 18 Mart tarihinde sona erdi. Şuan bu kalan 2 hektarlık yere öğrencilerimizin yanı sıra, kamu kurum kuruluş temsilcileri ve diğer sivil toplum kuruluşların da katılımıyla fidan dikerek son noktayı koyuyoruz. Dünya Ormancılık Günü kapsamında yaptığımız çalışmayla bu yanan bölgedeki fidan dikimini de tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

Törende ayrıca Vali Yardımcısı Ali Partal, İl Çevre ve Orman Müdürü Mahmut Ustabaş da birer konuşma yaparak ormanın önemine değindiler. Konuşmaların ardından katılımcılar toplu olarak 2 hektarlık alana bin 500 fidan dikti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir