Çanakkale’de Fırtına ve Yağmur Hayatı Olumsuz Etkiledi…

07 Ocak 2016

Son 24 saatlik ölçüme göre Çanakkale’de metrekareye 14.9 kilogram yağış düşerken, rüzgarın hızı saatte 89.6 kilometreye kadar çıktı. Fırtına nedeniyle denizin kabarmasıyla bazı yollar ve sitelerin otoparklarına su doldu.

Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü, bugün saat 15.30 itibariyle, yapılan son 24 saatlik ölçümde Çanakkale,İzmir, Balıkesir, Manisa ve Aydın’a düşen yağış miktarını açıkladı. Buna göre, Çanakkale’de metrekareye 14.9, İzmir’de 36.8 kilogram, Manisa’da 28.6, Aydın’da 11 ve Balıkesir’de 16.5 kilogram yağış düştü.

Açıklamada, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın akşamın ilk saatlerine kadar etkili olacağı, gece hafifleyeceği, yarın da bölge genelinde aralıklı ve hafif yağışın görüleceği, batıdan başlayarak gün içerisinde bölgeyi terk edeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Rüzgarın hızı Çanakkale’de saatte 89.6 kilometreye kadar çıktı. Açıklamada, rüzgarın bugün güney ve batı yönlerden (Lodos) ″fırtına″, yerel olarak ″kuvvetli / tam fırtına″ şeklinde estiği, fırtınanın akşam saatlerine kadar yerel olarak etkili olacağı, akşam ve gece etkisini kaybetmesinin beklendiği kaydedildi. Çanakkale’de güneşli havanın pazar günü itibariyle etkili olması bekleniyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir