Çanakkale’de Fuhuş Operasyonu

10 Ağustos 2012

Çanakkale Polisi 1 yıldır takibinde tuttuğu fuhuş çetesine ‘Kurye’ adını verdiği operasyon düzenledi. VİP minibüs içinde fuhuş yapmak isteyenlere 500 lira tarife uygulayan çetenin son bir ayda 80 bin TL kazanç elde ettiği belirlendi.

İstanbul ve İzmir illerine yerleşen Ukrayna, Gürcistan ve Moldavyalı kadınların adreslerini tespit edip, ‘Çanakkale’de varlıklı ailelerin yanında çocuk bakıcılığı ve temizlikçilik’ yapacaksınız vadiyle kandıran 11 kişilik fuhuş çetesinin, kente getirdikleri yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el koyup zorla fuhuş yaptırdıkları belirlendi.Üç gün önce Esenler ve Cevatpaşa Mahalleleri ile Kepez beldesinde yaşayan çete üyelerinin bulunduğu 11 ayrı adrese baskın yapan Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesi Ahlak masası ekipleri çete üyeleri ile birlikte, fuhuşa zorlanan 13 yabancı uyruklu kadın ve 5 Türk hayat kadınını gözaltına aldı. 13 yabancı uyruklu kadın ve 5 Türk hayat kadını ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı. Polis, çeşitli zührevi hastalık tespit edilen 13 yabancı uyruklu hayat kadınını sınır dışı etti.

FUHUŞA ZORLANAN KADINLAR YARDIM İSTEDİ
Çanakkale polisi bir ay önce 1 yıldır takibinde tuttuğu çetenin eline düşen 2 Moldavya uyruklu kadının bir fırsatını bulup 53 yaşındaki çete lideri H. Ç.’nin kendilerini zorla fuhuş yaptırdığını ve şikayetçi olmaları üzerine takibinde bulunduğu fuhuş çetesini çökertmek üzere çalışma başlattı. Moldavya uyruklu iki bayan, “Bizim gibi mağdur duruma düşen onlarca kadın tanıdık. Şu an 13 yabancı uyruklu kadın çocuk bakıcılığı ve temizlikçi olacakları vadiyle kandırılıp fuhuşa zorlanıyor. Fuhuş yapmamakta ısrarlı davranan bayanlar dövüldü. Çeşitli işkencelere maruz kaldı. Sonunda çetenin dediğini yapmak zorunda kaldı” şeklinde ifade verdi. Polis, fiziki takipte bulunan 53 yaşındaki H. Ç. isimli bayanın fuhuş organizasyonunda birlikte çalıştığı kurye görevlisi olarak hizmet eden N.D. (25), M.S. (48), H.E. (44), E.A. (47), M.C.K. (43), S.Ş. (45), E.Ç. (49), E.Ö. (42) H.T. (40 ve M.A.’yı (38) göz altına aldıktan sonra sorguladı. Şikayetçi yabancı uyruklu bayanların verdikleri ifadeler doğrultusunda fuhuş çetesinin, kadınları adrese teslim edip talep durumunda VIP minibüste de fuhuş yaptırdıkları belirlendi.

VIP FUHUŞUN TARİFESİ 500 TL
Cep telefonu mesaj yöntemiyle kadın siparişi alıp, VIP minibüs içinde fuhuş yapmak isteyenlere 500 lira tarife uygulayan çetenin son bir ayda 80 bin TL kazanç elde ettiği belirlendi. Bir yıldır faaliyet gösteren 53 yaşındaki fuhuş çetesi lideri H. Ç.’ nin kazancını nakit halde yaşadığı evde tuttuğu öğrenildi.

ÇETE LİDERİ VE 10 KURYE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Üç gündür Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesinde sorgulanan fuhuş çetesinin lideri ve kadınları kurye usulü adreslere götüren 10 zanlı öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Üzerlerindeki tişörtleri çıkarıp yüzlerini gizlemeye çalışan kurye görevi üstlenen zanlılar soğukkanlı tavırları ile dikkat çekti. Çete lideri 53 yaşındaki H. Ç. de adliyeye çıkarılırken yüzünü elleri ile gizlemeye çalıştı.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir