Çanakkale’de “Gezi” Yıl Dönümü: Halk Bahçesinin Adı “Gezi Parkı” Oldu

Çanakkale’de “Gezi” Yıl Dönümü: Halk Bahçesinin Adı “Gezi Parkı” Oldu
31 Mayıs 2014

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı ağaçlarının kesilmesini protesto etmek için başlayan ve ülke genelinde destek bulan protestoların birinci yıl dönümünde ülkenin birçok kentinde eylem çağrıları yapıldı. Çanakkale’de kendilerine Emek ve Demokrasi Güçleri adı veren birçok bileşenden oluşan grup 30 Mayıs Cuma günü akşam saatlerinde Halk Bahçesi’nin ismini “Gezi Parkı” olarak değiştirerek çadır kurdu.

Yaklaşık 70 kişiden oluşan grubun eylemleri sırasında türküler eşliğinde halay çekerek “Her yer Taksim her yer direniş”, Türküler susmaz halaylar sürer”, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganları attığı; Halk Bahçsi’ndeki ağaçlara Gezi Parkı eylemleri sırasında polis müdahalesini içeren fotoğraf karelerini yapıştırdığı ve yerlere yazılamalar yaptığı gözlendi.

Grubun çadırlı eylemine 31 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’a kadar tiyatro, müzik gibi etkinlikler ile Halk bahçesi’nde devam edeceği saat 19.00’da ise İskele Meydanı’nda toplanarak yürüyüş yapacağı; 01 Haziran Pazar günü saat 19.00’da ise Morabbin Parkı’nda toplanarak forum düzenleyeceği, devamında da kordon boyunca meşaleli yürüyüş planladığı öğrenildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir