Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de “Gezi” Yıl Dönümü

Çanakkale’de “Gezi” Yıl Dönümü

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı ağaçlarının kesilmesini protesto etmek için başlayan ve ülke genelinde destek bulan protestoların birinci yıl dönümünde Çanakkale’de İskele Meydanı’nda bir araya gelen göstericiler, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenleri sloganlar eşliğinde anarak yürüyüş düzenledi.

Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü nedeniyle 31 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’da İskele Meydanı’nda toplanan yaklaşık 400 kişilik grup hükümet aleyhine sloganlar atarak kordonboyu, İnönü Caddesi ve Çarşı Caddesi güzergahını izleyen bir yürüyüş düzenledi. Kent içinde yapılan Yürüyüş sırasında “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Gezi’ye selam direnişe devam”, “Soma’nın hesabı sorulacak”, “Faşizme karşı omuz omuza” şeklinde sloganlar atan grup Emniyet Müdürlüğü ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il binası önünde bir süre duraklayarak tepkilerini dile getirdi. Daha sonra İskele Meydanı’na yürüyen grup, geçtiğimiz yıl boyunca hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir