Çanakkale’de Güvenli Yapılaşma Çalışmaları

Çanakkale’de Güvenli Yapılaşma Çalışmaları
08 Mayıs 2014

Çanakkale Merkezinde güvenli yapılaşmanın sağlanması amacıyla, zemin etüt ve geoteknik raporlarının hazırlanması ile kontrollerine yönelik değerlendirme toplantısı düzenlendi. Birinci derecede deprem bölgesinde bulunan Çanakkale’de, geçtiğimiz yıl il merkezini kapsayan ve zemin yapısının genel hatları ile belirlendiği jeolojik-jeoteknik etüt çalışmaları tamamlanmış ve pek çok bilgi elde edilmişti.

Bu kapsamda, kentin gelişme ve büyümesine paralel olarak gerek deprem gerçeği gerekse ilin zemini ile binaların güvenliği ve güvenilirliği hakkında tedbirli olunması bilincinden hareketle Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, zemin etüt ve geoteknik raporların hazırlanması, detaylandırılması ve kontrollerinin hem arazide hem rapor bazında sağlıklı bir şekilde yapılabilmesine yönelik görüş ve önerilerin paylaşılabilmesi amacıyla 6 Mayıs Salı günü Belediye Meclis Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri Odaları Çanakkale İl Temsilcileri ve üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi üyeleri ile kentte faaliyet gösteren yapı denetim firmaları temsilcileri katıldı.

Toplantıda Belediye yetkili personellerinin hazırlamış oldukları öneri ve görüşler katılımcılar ile paylaşılırken, zemin yapısına uygun olarak yapılaşmanın sağlanabilmesi amacıyla mevcut uygulamaların iyileştirilmesi ve yeni esasların belirlenerek ortak bir karara varılması üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir