Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Harç İzdihamı

Çanakkale’de Harç İzdihamı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) kayıt yaptırmak için sabah erken saatlerden itibaren Çanakkale’ye gelen öğrenci velileri, harç paralarını yatırmak için Ziraat Bankası önüne akın edince izdiham yaşandı.

Sabahın erken saatlerden itibaren aileleri ile birlikte Çanakkale’ye gelmeye başlayan öğrenciler, gerekli evrakları tamamlayıp kayıtlarını yaptırmak için çalışmalara başladı. Ancak kayıt yaptırmadan önce harç paralarının yatırılması gerektiğini öğrenen öğrenci velileri, kordon boyunda bulunan Ziraat Bankası’na gitmek zorunda kaldı. Aynı anda yüzlerce öğrenci velisi banka önüne akın edince izdiham yaşandı. Veliler kendi aralarında topladıkları isim listesine göre sıra yapmak isterken bir süre sonra kalabalık artınca ortalık karıştı. Zaman zaman sıra kavgasının da yaşandığı banka önünde velileri sıra ile içeriye almak isteyen görevliler büyük sıkıntı yaşadı. Kalabalığın aynı anda içeriyle girmek istemesiyle girişte bulunan banka görevlileri ezilme tehlikesi atlattı. Öğrenci velileri harç paralarının tek bir banka tarafından alınmasına tepki göstererek, “Bu paralar diğer devlet bankaları tarafından da alınabilirdi. Yapılan bu uygulama burada böyle bir izdihamın yaşanmasına sebep oldu. Bizler değişik illerden saatler süren yolculuk sonunda buraya geldik. Burada adeta çile çekiyoruz” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

taner (13/02/2010 20:42)

harcımı yatıramadım bu durumda ne olacak veya mazeret harçları var mı varsa nerden yatırmam gerekiyo (acil cvp yazın ltfn)

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir