“Çanakkale’de Hedefimiz Yüzde 50 ve Üzeri”

03 Şubat 2017

AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu 1.Yıl İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, referandum süreci ile ilgili olarak; “Çanakkale’deki hedefimiz yüzde 50’nin üzerinde evetin çıkması. Bunu da başarabileceğimize inanıyorum. Bir çok madde belki Ak Parti tarafından hazırlanmış olsa da sonuca çıkan maddeler. Devlet Bahçeli’nin de istişare ettiği ve talep ettiği noktada bir çok madde de değiştirildi. Bizler tüm Türkiye genelinde bunu sadece Ak Parti teşkilatları olarak yürütmeyeceğiz, Allah’ın izniyle bunu Ak Parti teşkilatları ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları doğrultusunda yürüteceğiz” dedi.

AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu 1’nci Yıl İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Akol Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda; Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, STK ve Halka İlişkiler Birimi Başkanı Timur Ay, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan, Medya ve Tanıtım Başkanı Murat Tek ile Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceylan gibi isimler yer aldı. 3 Mart 2017 yılında yapılması planlanan toplantının referandum süreci nedeniyle öne çekildiğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Karadağ, toplantıda ilk olarak geçen yıl kurulan Ak Parti İl Yönetimi çalışmalarını değerlendirdi.

“Çanakkale Bizim İçin Bir Bütün Olarak Önemlidir”
3 Mart 2016 tarihinde AK Parti İl Başkanlığı görevinden Erdener Can’ın istifa etmesiyle birlikte AK Parti İl Başkanlığına gelen Yeşim Karadağ, bir yıllık dönem hakkında; “Çanakkale’yi sadece merkezden ibaret olarak görmüyoruz. Çanakkale bizim için bir bütün olarak önemlidir. Bir yılda neler yaptık. 3 Mart 2016 tarihinde göreve geldik. Göreve geldikten sonra, siyaseti daha çok sahada yapmaya özen gösterdik. İlçe turlarına çıktık, teşkilatı ve teşkilatçılığı çok önemsedik. Merkez ilçede tüm mahalle teşkilatları oluşturuldu, üç mahallemizde mahalle temsilciliklerimizin olduğu büroların açılışı yapıldı. Çanakkale’miz ve Türkiye’miz için çok önemli bir tarih olan 18 Mart’ı yaşadık. Bu süreçte birçok değerli konuğu şehrimizde ağırladık. İlçe yönetimlerine koordinatörler atadık. Tüekiye’de sadece 29 ilde düzenlenen siyaset akademisini Çanakkale’de uyguladık” dedi.

15 Temmuz Darbe Sürecini Hatırlattı
Konuşmasında 15 Temmuz Darbe sürecini de hatırlatan Karadağ, “15 Temmuz gecesi ülkemiz ve milletimiz alçak bir darbe girişimine maruz kaldı. Bu hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimize yapılan bir girişimden ibaret değildi. Millet ve millet iradesine yapılan kalleş bir girişimdi. Halkımız ilk geceden itibaren 27 gün boyunca meydanlarda nöbet tutmuştur. Çanakkale ili olarak darbeye ilk reaksiyon gösteren illerin başında geldik. Belki hareketlilik olarak Ankara,İstanbul gibi çok fazla hadise yaşanmadı. Ama eminim ki Çanakkale halkı bu gibi hadiselere karşı karşıya kalmış olsaydı, hiç çekinmeden vatanı için ön sıralarda kendisini siper ederdi. Bu yönü ile Çanakkaleli olmaktan, bu topraklara hizmet etmekten gurur duydum. Milletimiz, Çanakkale’de 101 yıl önce yazdığı Kahramanlık Destanı’nın bir benzerini yine aynı şekilde 101. Yıl sonra yine aynı topraklarda yazmıştır. Ak Parti olarak demokrasi nöbetlerine aralıksız katılım göstermiştir. Tüm teşkilatlarıma ve halkıma bu duruşundan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Teşekkürler Çanakkale” dedi.

“Çanakkale Bu Anlayışla Yönetilmeyi Hak Etmemektedir”
Demokrasi nöbetleri sırasında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı meydanlara çağırdığını hatırlatan Karadağ, bu süreçte Çanakkale adına yakışmayan olayların yaşandığını ifade etti. Konuşmasının devamında Ülgür Gökhan’ı eleştirmeye devam eden Karadağ; “Dillerinden demokrasi ve demokratlık eksik olmayan bu yöneticiler, demokrasiye sıkılmak istenen kurşuna karşı yanımızda olmak istemediler. Çanakkale’de bizler CHP’nin desteğini yönetim bazında alamadık. CHP’li vatandaşlarda meydana gelmek konusunda tereddüt ettiler. Bunun bütün sorumlusu CHP yönetimi ve belediye başkanı Ülgür Gökhan beydir. Ülgür Gökhan bey, demokrasi konusunda sürekli nutuklar atar,fakat 15 Temmuz sürecinde gördük ki demokratlıkları sadece laftaymış. Bizler 27 gün boyunca nöbet tutuğumuz İskele Meydanı’nın adını, Demokrasi Meydanı olarak değiştirilsin diye talepte bulunduk. Bu kapsamda gerek partimiz, gerekse sivil toplum kuruluşlarımız gerekli çalışmaları yaptı. Kentin belediye başkanı o meydana gelmediği gibi bu isteğini de yanıtsız bıraktı. Üstelik katıldığı bir programda demokrasi meydanına katılan vatandaşlarımız için, öyle bir hafta demokrasi nöbeti tutarak demokrat olunmaz, ben elli yıldır demokrasi nöbeti tutuyorum dedi. Çanakkale maalesef bu anlayışla yönetilmeyi hak etmemektedir. Göreve geldiğimizden bu yana Çanakkale’nin bu anlayışla yönetilmemesi hususunda telkinlerde bulunuyoruz. Ülgür Gökhan beyin Çanakkale ve Çanakkale Belediyesi’ne hizmetlerinin, Çanakkale şehrine yakışmadığını her platformda dile getiriyoruz. Ve Çanakkale Belediye Başkanının, Çanakkale temsili konusunda yüzümüzü öne eğdirdiğini de her platformda dile getiriyoruz. Ankara toplantılarımızda bize, ‘Sizin belediye başkanı HDP barajı geçti diye meydanda pilav dağıtan başkan değil mi?’ diye soruyorlar. Sınırlarımızda başkası olacağına, PYD olsun diyen vekil Çanakkale vekili değil mi diye soruyorlar. Maalesef bu söylemler, Türkiye’nin önsözünün yazıldığı bu kutsal toprakları temsil eden insanlara yakışmıyor. Çanakkale’ye yakışmıyor” dedi.

Yerel Yönetim Anlayışını Eleştirdi
Ülgür Gökhan’ı eleştiren Yeşim Karadağ, konuşmalarının devamında ise Çanakkale yerel yönetimini ele aldı. Çanakkale yerel yönetiminin de büyük sorunlarla uğraştığını ifade eden Karadağ; “Neredeyse her hafta 4-5 gün sularımız kesiliyor. Otopark sorununa, trafik muammasına hepiniz şahitsiniz. Evet her ilde yaşanabilir ama, siz yıllardır çarpık kentleşmeye müsaade ederseniz alt yapı adına hiçbir çalışma yapmadıysanız bu şehrimiz adına kaçınılmaz sondur. Kent içi trafiği artık felç olmuş durumdadır. Yeşil yerel yönetim binasının durumunu hepiniz görüyorsunuz. Üç yıl olmasına rağmen, bina olması gereken yerde kocaman bir çukur var. Çanakkale Belediyesi’nin yapamadıkları ve merkezi anlayışımızın kentimize kattıkları var. Allah aşkına sadece Ülgür beyin dönemini katacak olursak, üç dönemdir bu şehri yönetiyorlar. Bu kent bu kadar beceriksiz şekilde yönetilebilir mi? Çanakkale gibi önemli bir şehir bu kadar zafiyetle yönetilir mi? Bu kent hak ettiği değeri almıyor” dedi. Toplantıda otopark ihalesi ile ilgili konuşan Karadağ yine Ülgür Gökhan’ı eleştirerek; “Otopark ihalesi gerçekleşti yakında, bakın burası çok geniş güzel bir alan. Ve Çanakkale Belediyesi bu ve bunun gibi alanlarda, asma köprü yapmıyor ve boğaz köprüsü yapmıyor. Bunu belediye olarak, kendi gücüyle yapabileceği yerlerde yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkarıyor. Ya bu gibi yerler, belediyenin elindeyse sen kendin yap. Şehre katma değer kat ve geliriyle de şehrin güzelleşmesi için çalış lütfen” diye konuştu.

“Yüzde 50’nin Üzerinde Evet Çıkacaktır”
Basın toplantısının sonunda referandum sürecini değerlendiren Karadağ; “Çanakkale’deki hedefimiz yüzde 50’nin üzerinde evetin çıkması. Bunu da başarabileceğimize inanıyorum. Bir çok madde belki Ak Parti tarafından hazırlanmış olsa da sonuca çıkan maddeler. Devlet Bahçeli’nin de istişare ettiği ve talep ettiği noktada bir çok madde de değiştirildi. Bizler tüm Türkiye genelinde bunu sadece Ak Parti teşkilatları olarak yürütmeyeceğiz, Allah’ın izniyle bunu Ak Parti teşkilatları ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları doğrultusunda yürüteceğiz. Onun için de doğal olarak bu süreç içerisinde koyduğumuz hedef yüzde 50’nin üzerinde. Zaten Türkiye genelinde yapılan anketlerde bunun yüzde 50’nin üzerinde olduğu çıkıyor. Biz de Çanakkale’de yüzde 50’nin üzerinde evet oyu bekliyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir