Çanakkale’de Hibe Fonları İçin Proje Yazma Eğitimleri Yeniden Başlıyor

Çanakkale’de Hibe Fonları İçin Proje Yazma Eğitimleri Yeniden Başlıyor
01 Aralık 2011

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın geliştirdiği hibe programlarına yönelik proje yazma becerisini geliştirmeyi hedefleyen, “Çanakkale İş Dünyasının Ticari Proje Kapasitesinin Stratejik Olarak Geliştirilmesi” adlı eğitim programının ikinci ve üçüncüsü önümüzdeki günlerde başlıyor.

İkinci eğitim programının ÇTSO’nun toplantı salonunda 5-6-7 Aralık 2011 tarihlerinde yapılacağını belirten Çanakkale İş Dünyasının Ticari Proje Kapasitesinin Stratejik Olarak Geliştirilmesi Projesinin Koordinatör Yardımcısı Burak Gündoğan, “Ana hedefi Çanakkale iş dünyasının ulusal ve uluslararası hibe fonlarına yönelik farkındalığı artırmak ve proje hazırlama kapasitesini geliştirmek olan eğitim projesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2010 yılı Mali Kalkınma Destek Programı’na başvurmuş ve proje desteklenmeye hak kazanmıştı. Projenin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın son olarak açıkladığı ve toplam bütçesi 15.2 milyon TL olan sosyal kalkınma ve ihracata yönelik projelere destek programı birebir örtüştüğünü ve proje sunmak isteyenlerin bu eğitimlere katılabileceğini ifade etti. Çünkü ÇTSO’nun eğitim projesinin, hedeflerinden en önemlisi Çanakkale iş dünyasının ulusal ve uluslararası hibe fonlarına yönelik olarak proje hazırlama kapasitesini geliştirmektir. Bu nedenle GMKA’nın açıkladığı destek programlarıyla birlikte özel bir önem kazandı ve eğitimlere katılımın daha da artması bekleniyor” dedi.

Proje Koordinatör Yardımcısı Burak Gündoğan, ÇTSO Meclis Salonu’nda yapılacak eğitimlerin, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ABİGEM’in Trakya bürosundan uzmanların vereceğini belirterek, “Başvurularınızı www.canakkaletso.org.tr/pdye adresindeki web sitemizde de yapabileceğiniz gibi proje ile ilgili ayrıntılı bilgileri de bu sitede bulabilirsiniz. Eğitimleri saat 17.00’den sonra vereceğiz. Bundan amacımız da mesai saatlerinden sonra katılımın daha fazla olacağını düşünmemizdir” şeklinde konuştu.

ÇTSO’daki ikinci programın ardından 8-9-10 Aralık 2011 tarihlerinde üçüncü programa geçilecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir