Çanakkale’de İki Ayrı Yerde Çıkan Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Çanakkale’de İki Ayrı Yerde Çıkan Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı
10 Temmuz 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyü ile Ezine ilçesine bağlı Çamköy yakınlarında öğle saatlerinde 2 ayrı yerde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangılarda 15 hektar makilik alan ile 50 hektar tarım arazisi yandı.

Çanakkale’de saat 14.30 sıralarında Ezine ilçesine bağlı Çamköy ile Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyü yakınlarında çıkan orman yangınları rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüdü. Karadan yapılan müdahalelere havadan da il merkezinde konuşlandırılan 5 söndürme uçağı ile 1 helikopter katılarak destek verdi. Ancak rüzgarın da etkisi ile kısa sürede genişleyerek büyüyen yangının daha büyük bir tehlikeye sebep olmaması için Bursa, Akhisar, Balıkesir ve İzmir’den uçak ve helikopter talep edildi. Kısa sürede bölgeye gelen söndürme uçakları ile helikopterler Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyü ile Ezine ilçesine bağlı Çamköy yakınlarındaki yangınlara müdahalede bulundu. Saat 18.00 sıralarında kontrol altına alınabilen yangında Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyünde 5 hektar makilik ve 30 hektar tarım arazisi, Ezine ilçesine bağlı Çamköy’de de 10 hektar makilik alan ile 20 hektar tarım arazisi yandı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

YANGINLARDA 65 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU
Yangınlarda Ilgardere köyünde 5 hektar makilik ve 30 hektar tarım arazisi, Çamköy’de ise 10 hektar makilik alan ile 20 hektar tarım arazisi yandı. Şiddetli rüzgar sebebiyle zaman zaman dumanların çıktığı bölgede ekipler soğutma çalışmalarını sürdürürken, havadan çekilen fotoğraflar dehşeti gözler önüne serdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir