Çanakkale’de İnsan Hakları Günü Etkinlikleri

04 Aralık 2008

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 60. yıldönümü ve 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri Çanakkale Valisi Orhan Kırlı?yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, İl İnsan Hakları Kurulu üyelerinin başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, ?Çanakkale, insan haklarına değer verilen ve ihlallerin en az olduğu iller arasında yer alıyor. İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri de bu başarılı çalışmaları sebebiyle Türkiye genelinde en iyi performans gösteren 4 il arasında yer alıyor. Bu sebeple kendilerini kutluyorum? dedi.
Konuşmaların ardından Vali Orhan Kırlı, kurul üyelerine teşekkür belgelerini verdi. Katılımcılar daha sonra Süleyman Demirel Konferans Salonunda gerçekleştirilen ?İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi? konulu panele katıldılar. Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yunus Eryaman tarafından verilen panelin sonrasında ise Çanakkale İnsan Hakları Kurulunca 2008 Türkiye İnsan Hakları ödülüne layık görülerek Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığına sunulan en iyi kamu kurumu, en iyi kamu görevlisi ve serbest kategoride en iyi kurum temsilcilerine plaket ve teşekkür belgesi verildi. Etkinlik insan hakları konulu resim ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine ödüllerin verilmesi ile sona erdi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir