Çanakkale’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Çanakkale’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
19 Ağustos 2014

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında; 2014 yılında; 35 ildeki metal, maden ve inşaat sektörlerinde görev alan 3.150 İSG profesyoneline (iş güvenliği uzmanları ile işveren veya vekillerine), İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi (İSGİP) çıktıları doğrultusunda eğitimler verilecek. Bu proje kapsamında Çanakkale’de 18 – 20 Ağustos 2014 tarihleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gerim başkanlığında ücretsiz 3 günlük belgeli eğitim düzenleniyor.

Eğitim toplantısının açılışında konuşma yapan İl Müdürü Ali Çalışkan, İş Güvenliği ve Sağlığı Yasanın yürürlüğe girme aşamasında kendilerine çok başvuru yapıldığını sistemin yavaş yavaş oturmasıyla birlikte başvuranların da azalmaya başladığını bu eğitimlerin bunda büyük payı olduğunu belirtti. Toplantı başkanlığını yürüten İsmail Gerim de Türkiye genelinde 35 ilde eğitimlerin devam ettiğini bu illerden birinin de Çanakkale olduğunu bu eğitim ile sektöre özgü Mevzuat, İSG-YS, Risk Değerlendirmesi, İSG Performans Gözleme, Acil Durumlara Hazırlık, Kazaların Araştırması, Raporlanması ile çalışma koşullarının iyileştirilmesi, meslek hastalıkları ve işle ilgili hastalıklara ilişkin sağlık gözetimi gibi konuların ele alındığını söyledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İlker Acar tarafından Parion Hotel’de verilen eğitime Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli ile inşaat, maden ve metal sektörlerinden 70 İSG uzmanı katılıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir