Çanakkale?de Jeolojik ve Jeoteknik Zemin Etüdleri Yapılıyor

06 Nisan 2012

Çanakkale Belediyesi ile Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Jeoloji ve Jeofizik Mühendisliği Bölümleri öğretim elemanları arasında imzalanan belediye sınırlarını içeren imar planına esas jeolojik-jeoteknik zemin etüdü raporu ve haritalarının hazırlanması işinin ilk çalışması olan yeraltı radarı ölçümlerinin ilk etabı tamamlandı. Geceleri gerçekleştirilen ilk etap ölçümleri 15 gün içinde bitirildi.

Yeraltı radarı ölçümlerinin sabit bir hızla ve düzgün olarak yapılabilmesi için ölçümleri kaydeden cihazın bir golf arabasının arkasına bağlandığını belirten yetkililer, “Önümüzdeki hafta ikinci etap olarak gündüz ve daha detaylı yeraltı radarı ölçümleri gerçekleştirilecek. Yeraltı radarı ölçümlerine paralel olarak sismik tomografi ölçümlerine de başlanarak yaklaşık 10 gün içerisinde arazi çalışması kısmı tamamlanacak. Ölçümler Çanakkale merkez mezarlığı civarından başlayarak, tüm il merkezini kapsayacak şekilde Sarıçay bölgesine kadar yapılacak” dedi.

Çanakkale Belediyesi sınırlarını içeren imar planına esas jeolojik-jeoteknik etüt çalışmalarının 2013 yılının başında tamamlanması planlanıyor.

İHA

Yorumlar...
  • birgun
    07/04/2012 22:26

    Çanakkale belediyesi maalesef ÇOMÜlü bazı hocalardan büyük kazık yemiştir. Zemin etüdü ile radarın ne ilgisi var. İnsan bir araştırır soruşturur uygulamaları nerede var hangi şehir yapmış bunu. Belediyenin hiç mi teknik personeli yok ve sokağa atacak çok mu parası var ?

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir