Çanakkale’de Kadın Çiftçiler İl Birinciliği İçin Yarıştı

12 Mart 2012

Çanakkale’de kadın çiftçiler arasında gerçekleştirilen bilgi yarışmasında merkeze bağlı Kumkale beldesinden Naciye Yücel 15 sorudan 14’üne doğru cevap vererek 140 puanla il birincisi oldu.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” il birinciliği yarışması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Çanakkale Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, tarımda eğitimin önemine değinerek, bu konuda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal kesimdeki kadınların eğitimine önem verdiğini söyledi. Bu kapsamda yapılan yarışmaların da kadın çiftçileri teşvik ettiğini belirten Vali Yardımcısı Yıldızer, yarışmacılara başarılar diledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım ise 8 yıldan buyana yapılan yarışmalara katılan Çanakkaleli kadın çiftçilerin Türkiye genelinde yapılan yarışmalardaki başarısına değindi. Yapılan konuşmaların ardından Gurup Öykü ve Tarım İl Müdürlüğü eski çalışanlarından Süheyla Eriş tarafından kısa bir müzik dinletisi yapıldı. Ardından ise yarışmaya geçildi. İl genelinde ilçelerde birinci olan Ayvacık Adatepe köyünden Gülsüm Karagöz, Eceabat Büyükanafarta köyünden Selma Kanlıkaya, Biga Dereköy’den Meral Gözcan, Gelibolu Evreşe beldesinden Hülya Gelir Gün, Lapseki Karamusalar köyünden Seyhan Karayer, Merkeze bağlı Kumkale beldesinden Naciye Yücel, Bayramiç Türkmenli köyünden Cahide Başaran ve Ezine Uluköy’den Hatice Ünlü sorulan 15 soruya doğru cevap verebilmek için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Yarışma sonunda 15 sorudan 14’üne doğru cevap vererek 140 puan alan Merkeze bağlı Kumkale beldesinden Naciye Yücel birinci olarak Çanakkale’yi 11 Nisan’da Muğla’da yapılacak olan bölge yarışmasında temsil etmeye hak kazandı. Yarışmada ikinciliği 130 puanla Biga Dereköy’den Meral Gözcan, üçüncülüğü de 120 puanla Ayvacık Adatepe köyünden Gülsüm Karagöz elde etti. Yarışma sonunda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir