Çanakkale’de Kaktüs Konulu Resim Sergisi

Çanakkale’de Kaktüs Konulu Resim Sergisi
07 Ekim 2009

Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği (UPSD ) üyesi Ruhan Ekmekçi?nin “Kaktüs” konulu resim sergisi açılış kokteyli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi?nde gerçekleştirildi.

Kıbrıs Girne dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yaklaşık 30 sergi açılışı gerçekleştiren ve yağlı boya olarak çalıştığı eserlerinin ana temasının insanların ?Dokunmayın Dikenleri Batar? dediği kaktüs bitkisinden oluştuğunu belirten Resim Sanatçısı Ruhan Ekmekçi, ?Kaktüsün özellikle mimari yapısı her zaman beni çok etkilemiştir. Gövdelerinden çıkan çeşitli yaprakların birbirini imha etmeden gelişmesi, çok güzel çiçekler vermesi, 10 gün sulamasanız dahi su istemeyip sabırlı oluşu, ilaç yapımlarında kullanılması ve meyvesinin yenmesi, kısacası bütün bu özellikler resimlerimde kaktüs bitkisini işlememe neden olmuştur? dedi.

Aynı zamanda Kaktüs Derneği üyesi de olan sanatçı, eserlerini Çanakkale?de sergilemekten de mutlu olduğunu söyleyerek, başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti.
Devlet Güzel Sanatlar Galerisi?nde yoğun katılımla açılışı gerçekleştirilen resim sergisi 21 Ekim Çarşamba gününe kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir