Çanakkale’de Kamu Kurumlarında Dolandırıcılık İddiası: 20 Kişi Gözaltına Alındı

08 Nisan 2011

Çanakkale’de, örgütlü şekilde kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırdıkları iddiasıyla aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre tarımla uğraşan yaklaşık 400’den fazla üyeleri bulunduğu öğrenilen danışmanlık şirketlerinin, sahte evrak düzenleyerek devletten yüklü miktarda tarım desteği aldıkları ihbarı üzerine harekete geçen Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri uzun süredir takibe aldıkları kişilerin ev ve iş yerlerine operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda aralarında Lapseki İlçe Tarım Müdürü G.Y. ve Bozcaada İlçe Tarım Müdürü A.Y. ile bölgede faaliyet gösteren 3 ayrı danışmanlık şirketi çalışanlarının da olduğu 20 kişi, “Özel evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, görevi ihmal, suç işlemek için teşekkül oluşturmak ve kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak” iddiasıyla gözaltına alındı.

Öte yandan bazı çiftçilerin de kendi imzalarıyla birtakım tarımsal destekler alındığını öğrenmeleri üzerine operasyonun genişletildiği ifade edildi.

İHA
[Görsel: Sembolik]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir