Çanakkale’de Kar Yağışı Etkili Oluyor

26 Şubat 2009

Çanakkale’de sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başlarken, Kuzey Ege’de etkili olan poyraz fırtınası sebebiyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki feribot seferleri geçici olarak durduruldu.

Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Radar mevkiinde kar kalınlığı yaklaşık 5 santimetreye ulaşırken, Çanakkale Boğazı’ndan geçen gemiler de görüş mesafesinin zaman zaman 100 metrenin altına inmesi sebebiyle zor anlar yaşadı.

Çanakkale Boğazı ile boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, kar yağışı ve fırtına sebebiyle Gökçeada -Kabatepe arasındaki arabalı vapur seferlerinin geçici olarak durdurulduğunu, bunun dışında Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki ve Bozcaada-Geyikli arasındaki seferlerde bir aksama olmadığını söyledi.

Bu arada Kuzey Ege’de etkili olan şiddetli fırtına sebebiyle Çanakkale Boğazı’na girmek isteyen küçük tonajlı gemiler, güvenlik açısından Bozcaada açıklarında demirlemeye başladı.

Öte yandan Trakya bölgesinde de etkili olan kar yağışı sebebiyle Çanakkale yönünden bu istikamete gidecek araç sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulunmayan araçların bu yöne seyrine izin vermezken, Korudağı mevkiinde kar yağışının aralıklarla devam ettiği belirtildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir