Çanakkale’de Kar Yağışı

Çanakkale’de Kar Yağışı
14 Ocak 2012

Çanakkale il merkezi ile Lapseki ve Yenice ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Sabah saatlerinde yağmurun ardından başlayan kar yağışı, il merkezi ile Lapseki ve Yenice ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkisini artırdı. Gelibolu Korudağ mevkiinde Karayolları ekipleri tarafından buzlanmaya karşı önlem alınırken, trafik ekipleri de araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyarmaya başladı. Bu arada Çanakkale’den İstanbul’a ve İstanbul’dan Çanakkale yönüne gidecek sürücülerin araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları istendi.

Lapseki ve Yenice ilçelerinin yüksek kesimlerinde yer alan köylerde de kar yağışının etkili olarak devam ettiği, yolların kapanmaması için önlem alındığı ifade edildi.

Bu arada Çanakkale’de deniz ulaşımında ise bir sorunu yaşanmıyor. Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Geyikli-Bozcaada ve Gökçeada-Kabatepe arasındaki seferler devam ediyor.

ÇAN’DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR
Çanakkale’nin Çan ilçesinde kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ilçe merkezinin yüksek kesimlerinde etkisini sürdürürken, Doğaca-Dondurma köyü ile Kirazlı ve Muratlar Köyü – Bayramiç istikametinde devam ediyor. Çan İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri yazılı bir duyuru yayımlayarak trafiğe çıkacak olan sürücülerin bu bölgelerde dikkatli olmalarını ve araçların yolda kalmaması için yanlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmalarını istedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir