Çanakkale’de Kartpostallık Kar Manzaraları

10 Şubat 2012

Çanakkale’de 2 gün devam eden yoğun kar yağışının ardından bembeyaz bir örtü ile kaplanan cadde ve sokaklarda bu anın tadını çıkaranlar bir yandan kardan adam yapıp kartopu oynarken, diğer yandan da bu anı fotoğrafladılar.

İl merkezinde 2 gün süren kar yağışı etkisini kaybetti. Hava sıcaklığını sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü Çanakkale’de cadde ve sokaklarda biriken karlar ise buz haline gelince araçlar hareket etmekte güçlük çekti. Belediyeye ait ekipler il merkezinde tuzlama çalışmaları ile yollardaki buzlanmayı ortadan kaldırmaya gayret gösterirken, kar yağışını fırsat bilen Çanakkaleliler de bu anın tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar ev ve işyerlerinin önlerinde kardan adam yaparken, bazıları da kartopu oynayarak bu anın tadını çıkardı. Öte yandan kar yağışı ile birlikte Çanakkale’de kartpostallık manzaralar da ortaya çıktı. Ellerinde cep telefonları ve fotoğraf makineleri ile bu anı ölümsüzleştirmek isteyenler bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

Bu arada Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise 11 ve 12 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri il merkezinde yeniden kar yağışının beklendiğini açıkladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir