Çanakkale’de Kedi Kurtarma Operasyonu

25 Kasım 2008

Çanakkale’de bir aracın motoruna giren yavru kedi, itfaiyenin de katıldığı 2 saatlik çalışmanın sonunda kurtarıldı. Kedinin kurtarıldıktan sonra aynı yerde bulunan bir başka aracın tekerleklerinin arasına girmesi, ekipleri zor durumda bıraktı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Manisa Turgutlu’dan Çanakkale’ye 45 TL 634 plakalı araçla sırt pompası satmaya gelen Süleyman Kalın, kaldıkları otelden sabah ayrıldı. Bir süre yolda seyreden aracın altından kedi sesi geldiğini duyan Süleyman Kalın, aracı Kayserili Ahmet Paşa Caddesi üzerindeki Troy atının önünde durdurdu. Aracın kaputunu açan sürücü, uğraşmasına rağmen motora giren kedi yavrusunu çıkaramadı. Bunun üzerine durumu itfaiyeye bildiren sürücü, yardım talebinde bulundu.
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımı ile yavru kedi bulunduğu yerden çıkarılmaya çalışıldı. Ancak kedinin motorun arka kesiminde bulunması sebebiyle başarılı olunamayınca sürücü bazı bölümleri sökmek zorunda kaldı. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonunda bulunduğu yerden kurtulan kedi, hızla bölgeden uzaklaştı. Ancak kedi bu kez de kurtarma çalışmasını izlemeye gelen 17 FF 599 plakalı sürücünün aracının tekerlek aksamının arasına girdi. Kurtarma çalışmasının tamamlandığını sanan
yetkililer, bu kez de diğer aracın altına giren kediyi çıkarmaya çalıştı. Komik anların yaşandığı çalışmalar sonucu kedi büyük uğraşlarla bulunduğu yerden çıkarıldı ve araçlar seyrine devam etti.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir