Çanakkale’de Kordonboyu Üst Yapı Çalışmalarına Başlandı

08 Şubat 2011

Çanakkale’de yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında genişletilerek alt yapı çalışmaları tamamlanan kordon boyunda 5 milyon TL’ye malolacak üst yapı çalışmalarına başlandı.

Kordonboyu projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, golf çay bahçesinin bulunduğu bölgeden iskeleye kadar olan bölgeyi kapsayan 1 kilometrelik bölgede üst yapı çalışmalarına başlandığını belirterek, ?61 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek üst yapı çalışmasının muhammen ihale bedeli 7 milyon 268 bin TL olarak belirlenmişti. İhaleye giren firmalardan Güçlü İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti firması en yüksek kırımı yaparak 5 milyon 141 bin 157 TL teklif vererek ihaleyi kazandı. Firma bu yerdeki çalışmalara başladı. Projemiz 2012 sonunda bitecek. İki etap halinde yapılacak projede ilk etapta çalışmalara golf çay bahçesi önünden başlanacak ve Alman sokağı önünde bitecek. 2011 yılında bu bölüm bittikten sonra 2012 yılında da Alman Sokağı önünden başlayarak iskele meydanına kadar olan bölüm tamamlanacak. Sahil kesimi yazın Çanakkalelilerin yoğun olarak kullandığı bir bölge. Bu sebeple yaz aylarında vatandaşların gezinti bölgesini engellemeden çalışmalar olabildiğince sıkıntı vermeden devam edecek? dedi.

Başkan Gökhan, proje kapsamında sahil bölgesinde yollarda bazı değişiklikler yapılacağını da belirterek, ?Bu bölgede mekanların önleri yeniden düzenlenecek, kaldırımlar daha geniş hale getirilecek. Ayrıca Morrabin Parkı bölgesinde de düzenlemeler olacak. Piri Reis ve Atatürk meydanı ile Çocuk sokağı ve su seyir terası gibi yerler de olacak. Yeni sahil kesiminde gezerken çeşitli yeni etkinlik alanlarını görmüş olacağız? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir