Çanakkale’de korkutan gece bugün de bekleniyor!

Şebnem Göksel
18/06/2015
18 Haziran 2015

Çanakkale’de, dün gece etkili olan yağış nedeniyle bazı cadde ve sokakları su bastı. Meteorolojik ölçümlere göre, kent merkezinde metrekareye 35 kilogram yağış düştü.

Kent merkezinde gece yarısından sonra yaklaşık 30 dakika rüzgarla etkili olan yağış nedeniyle alçak kesimlerdeki cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bazı iş yerlerinde ise su baskınları meydana geldi. Rüzgar nedeniyle kordon boyunda devrilen bir ağaç nedeniyle trafik bir süre aksadı. Belediye ekipleri, tıkanan rögar kapaklarını açmak için çaba gösterdi.

Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; bugün (Perşembe) saat 14:00 – 19:00 arası Çanakkale’de gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra Edirne, Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir