Çanakkale’de Korsan Taksilere “Hayır”

02 Şubat 2017

Çanakkale Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası, vatandaşlara çağrıda bulunarak; “Sarı renkli araç olup, üzerinde Taksi levhası, Taksimetresi ve T plakası olmayan araçlara binmemelidirler” dedi.

Çanakkale Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, korsan taşımacılığa hayır dedi. Korsan araçlar hakkında açıklama yapan Demir, “İlçe ve beldelere ait, T plakalı araçlar ile, yine, sarı renkli olup, üzerinde Taksi levhası, T plakası ve taksimetresi olmayan araçlar ile il merkezinde yolcu taşımacılığı yapıldığına dair odamız başkanlığına şikayetler gelmektedir. Çanakkaleli vatandaşlarımızdan ricamız, sarı renkli araç olup, üzerinde Taksi levhası, Taksimetresi ve T plakası olmayan araçlara binmemelidirler. Bu ve bunun gibi araçlar, korsan taşımacılık yaparak, taksici esnafımızın ekmeğine ortak olmakta ve devletten vergi kaçırmaktadırlar. Korsan Taşımacılık yapanlar, 876,00 TL Para cezası ile cezalandırılırlar. Ayrıca, araçları on beş gün süre ile trafikten men edilir. Bu araçları kullanan vatandaşlarımız da suç işlemektedirler” diye konuştu.

Vatandaşların bu araçları görmeleri halinde gerekli bildirimde bulunulmasını rica eden Demir; “Yine İlçelerimize ve Beldelerimize ait Ticari taksilerin çalışma yerleri, bulundukları ilçe ve belde sınırları olduğundan dolayı vatandaşlarımızdan ricamız, bu ve bunun gibi araçları kullanmamaları ve bu tür araçlar ile taşımacılık yapıldığını gördüklerinde veya tespit ettiklerinde ise Odamız Başkanlığına, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ve Emniyet Müdürlüğüne bildirmelerini rica ederiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir