Çanakkale’de Midibüs Şarampole Yuvarlandı: 30 Yaralı

Çanakkale’de Midibüs Şarampole Yuvarlandı: 30 Yaralı
08 Aralık 2009

Çanakkale-Lapseki karayolunda bir midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 30 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Ayhan Gümüş (38) idaresindeki 17 ND 727 plakalı Lapseki midibüsü, sabah 09.15’te yolcularını alarak ilçeden Çanakkale’ye doğru hareket etti. Sürücü Ayhan Gümüş (38), yaklaşık 25 kilometre sonra Yapıldak altı mevkiinde bilinmeyen bir sebepten dolayı direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yolda takla atan midübüs, daha sonra yan tarafta bulunan yaklaşık 10 metrelik şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü Ayhan Gümüş ile birlikte aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi yaralandı.

Çanakkale’den ve civar ilçelerden çok sayıda ambulans olay yerine sevk edildi. Yaralıların bir kısmı ambulanslar, bir kısmı ise yoldan geçen araçlarla hastanelere sevk edildi. Yolcular, dik yokuş sebebiyle güçlükle ambulanslara taşınabildi.

Çanakkale Sağlık İl Müdürü İlhan Güney’de kaza yerine gelerek yaralıların hastanelere naklini koordine etti.

Kazadan bir dakika sonra

Midibüsün içinde bulunan ve kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Anadolu Ajansı Lapseki Yurt Muhabiri Ercan Özçetin, aza sonrasında yaşananları fotoğrafladı.


Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!


İHA & Hürriyet

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir