Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale’de Mülteci Operasyonu

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Korobaşı ve Küçükkuyu beldesi yakınlarında yapılan operasyonlarda 14 mülteci yakalandı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren Behramkale Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Ayvacık ilçesine bağlı Korubaşı köyünde bakkal dükkanında bulunan 4 Afganistanlı mülteciyi yakaladı. İlçede düzenlenen ikinci operasyon ise Küçükkuyu Nusratlıaltı mevkiinde gerçekleştirildi.

Küçükkuyu Jandarma Komutanlığı?na bağlı ekipler Nusratlı köyü altı mevkiinde zeytinlik arazisi içinde 6?sı Afganistan ve 4?ü de Moritanyalı olmak üzere toplam 10 mülteciyi yakaladı.

Yaklaşık 1 ay önce Suriye üzerinden karayolu ile İstanbul?a geldikleri öğrenilen 14 mültecinin buradan ismini bilmedikleri bir şahıs tarafından temin edilen plakasını bilmedikleri bir kamyonla Ayvacık İlçesine getirildikleri ve buradan da yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçmaya hazırlandıkları öğrenildi.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir