Çanakkale’de Öğrencilerin Karne Sevinci

Çanakkale’de Öğrencilerin Karne Sevinci
20 Ocak 2012

Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 73 bin öğrenci karne alarak 2 haftalık yarı yıl tatiline girdi.

İlk dönemi başarı ile tamamlayıp karnelerini almak için sabah erken saatlerden itibaren okullarına giden öğrenciler düzenlenen törenin ardından bu anın tadını çıkardı. Bazı öğrenciler takdir ve teşekkür belgeleriyle birlikte karnelerini alırken, bazı öğrenciler de karnelerindeki zayıf notlar sebebiyle göz yaşlarına boğuldu. Çanakkale il genelinde 73 bin öğrencinin karne aldığını belirten Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “İlimiz genelinde 183 ilköğretim ve 77 de ortaöğretim olmak üzere toplam 260 okulumuzda öğrencilerimiz karnelerini aldı. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ikinci kanaat dönemi 6 Şubat 2012 günü başlayıp 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek” dedi.

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI
Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından Çanakkale’deki yakınlarının yanına yerleşen depremzede ailelerin çocukları karnelerini aldı.

Depremde hayatlarını kaybeden arkadaşlarının üzüntüsü ile karnelerini buruk şekilde aldıklarını belirten Çanakkale Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki depremzede öğrenciler, “Deprem felaketi sırasında çok sayıda arkadaşımız hayatını kaybetti. Karnelerimizi alırken hep onları düşündük. Bir yandan karne almanın mutluluğunu yaşarken, diğer yandan da gözümüzün önünden gitmeyen o arkadaşlarımızın üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Atatürk İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören yaklaşık 20 depremzede öğrenci, daha sonra öğretmenlerinin ellerini öperek karnelerini aldı.

ÇANAKKALE VALİSİ TUNA ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Özlem Kayalı İlköğretim Okulu ile Çanakkale Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilere karnelerini dağıttı.

İzmir’e Milli Eğitim Müdürü olarak tayin olan Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın da katıldığı karne dağıtım töreninde öğrencilerde bir süre sohbet eden Vali Tuna, çocuklara tatilde dinlenmelerini tavsiye etti. Ardından öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Tuna, zayıfı bulunan öğrencilere üzülmemelerini, ikinci yarı yılda bunları düzelteceklerine inanmalarını söyledi.

ÇAN’DA YARIYIL KARNE HEYECANI
Çanakkale’nin Çan ilçesinde 2011-2012 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili başladı.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen, ilçedeki ilköğretim okullarını ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile 75. Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu’nda okul bahçesinde düzenlenen karne törenine katılan Kaymakam Gözen, karne heyecanı yaşayan öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler, karnelerini almadan önce şiirler okudu. Törende ayrıca dereceye giren öğrencilere de ödül verildi. Törene Kaymakam Hasan Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ile İlçe Milli Eğitim Osman Özkan ve Şube Müdürü Rıza Adıgüzel’in yanı sıra okul müdürleri, okulu yaptırarak adını veren Kırkpınar eski Ağası İşadamı Murat Köse, daire amirleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir