Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Öğrencilerin Karne Sevinci

Çanakkale’de Öğrencilerin Karne Sevinci

Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale?de de ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 66 bin 403 öğrenci karne alarak 15 günlük yarı yıl tatiline girdi.

Sabah okullarına giderek karnelerini almak için bekleyen öğrenciler, öğleden sonra düzenlenen törenin ardından öğretmenlerinin ellerinden karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Bazı öğrenciler takdir ve teşekkür belgeleriyle birlikte karnelerini alırken, bazı öğrenciler de karnelerindeki zayıf notlar sebebiyle göz yaşlarına boğuldu. Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, il genelinde 66 bin 403 öğrencinin karne alarak 15 günlük yarı yıl tatiline girdiğini belirterek, ?İl genelinde 189 ilköğretim okulu ve 75 lise de 4 bin 12 öğretmenimiz, 66 bin 403 öğrencimize eğitim ve öğretim verdiler. Bugünden itibaren de öğrencilerimiz 15 günlük yarı yıl tatiline giriyorlar. Buradan velilerimize seslenmek istiyorum. Karnelerinde kırık notu olan çocuklarını başka öğrencilerle kıyaslayarak tepki göstermesinler. İkinci dönemde bu notlar düzeltilebilir. 15 günlük tatilde bu kırık olan notları nasıl düzeltebilirler onun değerlendirmesini yapsınlar. Zayıf notu olan çocuklarına bağırıp onları hor görmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bu gibi davranışlar çocukları psikolojik açıdan olumsuz yönde etkiler. Velilerimiz çocukları ile çok yakından ilgilenmeli ve onlara moral vermeliler? dedi.

İlk ve orta dereceli okullarda ikinci dönemin 9 Şubat 2009 pazartesi günü başlayacağı öğrenilirken, yaz tatilinin ise 12 Haziran 2009?da olacağı açıklandı.
İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir