Çanakkale’de Okullara Kar Tatili

08 Şubat 2012

Çanakkale’de olumsuz hava koşulları sebebiyle il merkezi, Biga ve Gökçeada ile buralara bağlı köylerde okullar 9 Şubat Perşembe günü tatil edildi.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları sebebiyle öğrencilerin okullarına gidip gelmede yaşadıkları sıkıntılar göz önüne alınarak il merkezi ile merkeze bağlı köyler dışında Biga ve Gökçeada ilçeleri ile köylerindeki ilk ve orta dereceli okulların da 9 Şubat 2012 Perşembe günü tatil edildiğini açıkladı.

BİGA’DA OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ
Çanakkale’nin Biga ilçesinde olumsuz hava koşulları sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 9 Şubat Perşembe günü tatil edildi.

Biga Kaymakamı Fatih Genel, kriz merkezinde yaptıkları toplantının ardından olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçedeki okulların 9 Şubat 2012 Perşembe günü tatil edilmesi kararının alındığını belirterek, “Bunun dışında ilçemizde kapalı olan köy yollarının açılmasında kullanılmak üzere takviye olarak bir greyder talebimiz oldu. Ayrıca gerek duyulduğunda belde belediyeleri ve özel sektörden de iş makineleri talebinde bulunabileceğiz. İlçemizden Çan, Bandırma ve Lapseki istikametine gidecek araçların zincirsiz olarak yola devam etmelerine izin vermeyeceğiz” dedi.

ÇAN’DA TAŞIMALI EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN OKULLARA BİR GÜNLÜK TATİL
Çanakkale’nin Çan ilçesinde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okulların öğrencileri için bir günlük tatil kararı alındı.

Kaymakam Hasan Gözen, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun olumsuz hava koşulları sebebiyle aldığı karar doğrultusunda ilçe merkezi ile köylerindeki ilk ve ortaöğretim okullarında taşımalı öğrenim gören öğrenciler için 9 Şubat 2012 Perşembe günü bir günlük tatil kararı alındığı, ilçe merkezi ile ilk ve orta dereceli okul bulunan köylerde ise eğitime devam edilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir