Çanakkale’de Okuma Yazma Seferberliği

02 Ocak 2009

Milli Eğitim Bakanlığı?nın organizasyonu ve Halk Bankası?nın ana sponsorluğunda düzenlenen ?Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası?na katılan Çanakkaleli yüzlerce kişi okuma yazmayı öğrendi.

8 Eylül 2008 tarihinde başlayan kampanyaya katılan kursiyerlerin eğitimlerinin devam ettiğini belirten yetkililer, ?Çanakkale ili genelinde ?Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası?nda 1. ve 2. kademede 48 kurs açıldı. Bu kurslara şuana kadar 164?ü bayan 232?si de erkek olmak üzere toplam 396 kişinin kayıt yaptırdı. Kurslardan 1. kademedeki 5 kurs sona erdi. Kurslar sayesinde 131?i bayan, 145?i de erkek olmak üzere toplam 276 kişinin okur yazar hale geldi. Kurslarımız bundan sonra da devam edecek? dedi.
Bu arada kursa katılanlar ise yıllar sonra okuma yazmayı öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ?Yıllardır okuma yazma bilmediğimiz için çok sıkıntı çekiyorduk. Açılan bu kurslar sayesinde bizler de artık okuma yazmayı öğrendik. Kursu açan ve bizlere okuma yazmayı öğreten herkese teşekkür ediyoruz? dediler.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir