Çanakkale’de Ralli Heyecanı…

16 Mayıs 2015

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından düzenlenen sezonun ikinci yarışı, Çanakkale zaferinin 100. yılına özel olarak Çanakkale’de gerçekleştirildi.

İlk kez bu düzeyde bir otomobil sporları etkinliğine ev sahipliği yapan Çanakkale’de aksiyon, 16 Mayıs Cumartesi günü(bugün) 16:30’da Özgürlük Parkı’ndan verilecek start ile başladı. İlk gün Yahya Çavuş, Alay ve Nezahat Onbaşı etaplarını geçen ekipler, 20:46’dan itibaren eski Kredi Yurtlar Kurumu binası önündeki servis alanında yer alan kapalı parkta günü sonlandıracaklar. 17 Mayıs Pazar sabahı 09:00’da yeniden direksiyon başına geçecek yarışçılar, aynı özel etapları ikişer kez daha geride bırakarak 16:15’ten itibaren Özgürlük Parkı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler. Rallinin finişi ve ödül töreni 17 Mayıs Pazar günü, saat 16.15’te Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Ralli Kupası için 27 kayıt!
Cumartesi günü start alan 100. Yıl Rallisi’nin kayıt listesi, Tosfed Pist Kupası kayıtları ile birlikle 62’yi buldu. Rallinin daha önce açıklanan 2015 ulusal ve historic kayıt listesinde toplam 35 ekibin mücadele edeceği ilan edilmişti. Dün akşam kapanan ve bugün resmen 100.YIL Rallisi ilan edilen Tosfed Ralli Kupası ikinci yarışı için, 27 ekip kıyasıya mücadele etti. Ulusal, historic ve Kupa kayıtlan ile birlikte, Çanakkale’de 62 otomobil teknik kontrole girenler arasında yer aldı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir