Çanakkale’de Ramazan Bayramı

Çanakkale’de Ramazan Bayramı
20 Eylül 2009

Ramazan Bayramı bütün Türkiye ve İslam aleminde olduğu gibi Çanakkale’de de coşku içinde kutlanıyor.

Sabah erken saatlerden itibaren camilere akın eden Çanakkaleliler, bayram namazının ardından kendi aralarında bayramlaştıktan sonra toplu bayramlaşma töreni için belediye sosyal tesislerine geçti. Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Alaeddin Sevim, Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Ahmet Küçük, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç ile ile birlikte diğer askeri ve mülki erkan burada vatandaşlarla bayramlaştı. Üst düzey yetkililerle bayramlaşma yapılmasının ardından protokol üyeleri sırayla H. Özcan Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu, Huzurevi, İl Jandarma Komutanlığı, Bahattin ve Huriye Demircioğlu Devlet Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Öte yandan Çanakkale’de boğaz hattı ile adaların deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. ise Ramazan Bayramı boyunca vapur seferlerini arttıracak. GESTAŞ A.Ş. Genel Müdürlüğü yetkilileri yoğunluğa göre Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu Lapseki hattında seferlerin saatsiz olarak yapılabileceğini belirterek, “Bunun dışında Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe Gökçeada arasındaki vapur seferlerinde de sayı arttırılabilecek. Amacımız Çanakkale’de deniz ulaşımında vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için ellerinden gelen çabayı göstermek? dedi.

Bu arada Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bayram boyunca denetimlerini sıklaştıracak. Özellikle karayollarında aşırı hız yapılmaması ve dikkatli seyredilmesi konusunda sürücüleri uyaracak olan emniyet ekipleri, bayram boyunca aralıksız görev yapacak. Çanakkale’de hastanelerde de olabilecek olaylara karşı güvenlik önlemleri alınırken, uzmanlar özellikle aşırı tatlı yenmesi sebebiyle oluşabilecek şeker yükselmelerine karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir