Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Roman Öğrencilerin Ayrı Sınıfa Yerleştirildiği İddiası

Çanakkale’de Roman Öğrencilerin Ayrı Sınıfa Yerleştirildiği İddiası

Çanakkale’de yeni binasında eğitim-öğretim yılına başlayan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda Roman vatandaşların çocuklarının aynı sınıfta toplanarak, diğer çocuklardan ayrıştırıldıkları iddia edildi.

Evrensel Gazetesi’nden Ali Can Gün’ün haberine göre, eski ismi Merkez İlköğretim Okulu olan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda eğitim gören Roman vatandaşların çocuklarının tek bir sınıfta toplanarak diğer öğrencilerden ayrıştırıldığı iddia ediliyor. Diğer sınıflarda 24-27 kişi arasında eğitim verilirken, 2/B sınıfının 13 Roman öğrenci ile eğitime devam ettiği iddiaları üzerine bir araya gelerek Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulunan velilere Milli Eğitim’de görevli bir şube müdürünün sadece “Ben konuyla ilgileneceğim” dediği ifade edildi.

“Bizim çocuklarımızda ne var?”
Haberde ailelerin “Bizim çocuklarımız ayrı bir sınıfta toplanarak ayrımcılık yapılıyor. Okulda yaşanan bu ayrımcılık, teneffüste öğrencilere nasıl yansıyor? Çocuklarımız kendilerini, diğer öğrencilere göre daha kötü hissediyor. Bizim çocuklarımızda ne var? Cüzzamlı mı bu çocuklar?” diyerek sitem ettikleri belirtildi.

[Kaynak: evrensel.net]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir