Çanakkale’de Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Çanakkale’de Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti
28 Aralık 2009

Çanakkale’de sabah saatlerinde şiddetli fırtına ile birlikte başlayan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi.

Fırtına ve yağmura denizde yakalanan çok sayıda balıkçı teknesi güçlükle limana dönerken, havanın kararması sebebiyle sürücüler farlarını yakmak zorunda kaldı. Feribot seferleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Çanakkale’de sabah saat 10.30’den itibaren fırtınayla birlikte etkisini artıran sağanak yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. Öğrenciler ve vatandaşlar sığınacak yer ararken, gece tekneleriyle denize açılan balıkçılar fırtına ve yağmura denizin ortasında yakalandı. Balıkçı tekneleri güçlükle limana dönebildi.

2 saatte metrekareye 10 kilogram yağışın düştüğü Çanakkale’de bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katları sular içinde kalırken, sokaklar dereye döndü. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için büyük gayret sarf etti. Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkileri, 2 saatte metrekareye 10 kilogram yağışın düştüğü il merkezinde yağmurun aralıklarla devam edeceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları hususunda uyardı.
Sağanak yağmur öncesi havanın kararmasıyla şehir adete gece görüntüsüne büründü. Cadde ve sokaklarda seyreden araçlar farlarını açmak zorunda kalırken, elektrik lambaları da yandı.

Öte yandan Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş., Kuzey Ege’de etkili olan şiddetli fırtına sebebiyle Bozcaada-Geyikli arasındaki vapur seferlerini iptal etti. Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki ve Gökçeada-Kabatepe ile Çanakkale-Kilitbahir arasındaki mini feribotlarsa sefere devam ediyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir