Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Seramik Sanatı Canlanıyor

Çanakkale’de Seramik Sanatı Canlanıyor

Çanakkale’de belediye ve Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü ortaklığında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2010 yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek programı kapsamında yapımı tamamlanan “Çanakkale Seramiği Anı Eşya Üretim Merkezi” atölyesinde gerçekleştirilen seramik kursları çerçevesinde 22’si kadın toplam 24 katılımcının çarkçılık ve el ile el dekorculuğu üzerine aldıkları eğitimler devam ediyor.

Kentin en önemli simgelerinden biri olan fakat yıllar içerisinde kaybolmaya yüz tutan Çanakkale seramikçiliğinin canlandırılması noktasındaki hassasiyetini dile getiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale Seramiği Anı Eşya Üretim Merkezi”nde eğitim alan kursiyerleri ziyaret etti. Atölyede gerçekleştirilen çalışmaları inceleyen ve eğiticilerden bilgiler alan Gökhan, belediye olarak kursiyerlerin her anlamda yanlarında olacaklarını ve desteklerinin süreceğini belirterek, kursiyerlerin bayramlarını kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir