Çanakkale’de Şiddetli Yağış Etkili Oluyor

Çanakkale’de Şiddetli Yağış Etkili Oluyor
16 Ekim 2009

Çanakkale’de sabah saatlerinde şiddetli fırtına ile birlikte başlayan sağanak yağış, hayatı felç etti. Fırtına ve yağmura denizde yakalanan 50’ye yakın balıkçı teknesi, güçlükle limanlara dönebildi.

Çanakkale’de sabah 08.00’den itibaren fırtınayla birlikte etkisini artıran sağanak yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Öğrenciler ve vatandaşlar zor onlar yaşarken, gece tekneleriyle lüfer avına çıkan 50’ye yakın balıkçı da aniden başlayan fırtına ve sağanak yağmura denizin ortasında yakalandı. Balıkçı tekneleri güçlükle limanlara dönebildi. Aniden çıkan fırtına ile birlikte deniz ortasında ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirten balıkçılar, “Aniden hava bora yaptı ve fırtına çıktı. Güçlükle demir alıp kendimiz en yakın limana atabildik” dedi.

Bu arada Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapan gemiler ise yağmur sebebiyle görüş mesafesinin zaman zaman 50 metreye kadar düşmesi sebebiyle güçlükle yollarına devam edebildi.

Şiddetli yağış, il merkezinde cadde ve sokakların da sular içinde kalmasına sebep oldu. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için büyük çaba sarf etti. Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkileri, 3 saatte metrekareye 20 kilogram yağışın düştüğü il merkezinde yağmurun devam edeceğini belirterek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir