Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Tarihi Binalar Yok Olmaktan Kurtuluyor

Çanakkale’de Tarihi Binalar Yok Olmaktan Kurtuluyor

Tarihi ve turistik açıdan önemli bir yerleşim birimi olan Çanakkale’de, kaderine terk edilen tarihi binalar belediye ve bina sahipleri tarafından onarılarak yeniden hizmete sokuluyor.

Şehir merkezinde bulunan ve çeşitli sebeplerden dolayı çürümeye terk edilen binaların bir bir onarıldığını belirten yetkililer, “Tarihi binalar, sahiplerinin ve belediyenin de katkılarıyla yeniden eski hallerine dönüştürülmeye başlandı. Özellikle Mehmetçik Bulvarı, Hasan Mevsuf, Fetvane ve Nedime Hanım Sokakta bulunan tarihi binalar restore edilerek güzel bir görünüme kavuşturuldu. Şimdi de Yalı Caddesi?nde yer alan bir bina restore ediliyor. Bu binalar Çanakkale için büyük bir kazanç” dedi.

Öte yandan Mehmetçik Bulvarı’nda yer alan ve harap bir halde bulunan bazı binaların da en kısa sürede restore edilmesini isteyen vatandaşlar, bu konuda yetkilileri göreve davet ettiler.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir