Çanakkale’de Temeli Çöken Bina Tahliye Edildi!

02 Şubat 2016

Çanakkale’de bir inşaat firması tarafından yapılan temel kazı çalışmaları sonrasında, yan tarafta bulunan binalarda yaşayan vatandaşlar büyük tehlike atlattı. Temelinde kısmi çökme olan bir bina, yetkililer tarafından acilen tahliye edilirken binaların bulunduğu sokak da trafiğe kapatıldı.

bina1

Olay bu akşam saat 19.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi Spor Sokak’ta gerçekleşti. Sokakta bulunan No:3 adresinde bir inşaat firması tarafından yapılan temel kazı çalışması sonrasında, yan binada oturan bir vatandaş çıtırtı seslerini fark ederek dışarı çıktı. Gördüğü durum karşısında diğer apartmanda yaşayan vatandaşları uyaran kişi, ardından yetkililere olayı haber verdi. Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ile zabıta ekiplerinin geldiği olay sırasında tehlikede bulunan vatandaşlar ise kontrol çalışmalarını dışarıya çıkarak merak içerisinde izlediler. Yetkililer yapılan çalışma sonrasında, 5 kapı numaralı binanın temelinde kısmi çökme yaşandığını tespit ederek binada yaşayan kişilerin tahliye edilmesine karar verdi. 1 kapı numaralı binanın sol cephesinde de kazı çalışması sonrasında 2 cm aralığında derz ayrımı yaşandı. Ayrıca sokak güvenlik açısından trafiğe kapatıldı.
bina2
Öte yandan çalışmaları meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar, daha sonra binalarını tahliye ettiler. Olayın kısa süre içerinde çözülmesi bekleniyor.

4

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir