Çanakkale’de Toplu Taşıma Araçları ile 3 Yılda 30 Milyon Kişi Taşındı

Çanakkale’de Toplu Taşıma Araçları ile 3 Yılda 30 Milyon Kişi Taşındı
10 Nisan 2009

Çanakkale?de 3 yıl önce hizmete giren Belediye Denetimli Halk Otobüsleri ile bu süre içinde 30 milyon kişinin taşındığı açıklandı.

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses, 17 Haziran 2006 tarihinde hizmete giren Belediye Denetimli Halk Otobüsleri?nin 9 hatta sefer yaptığını belirterek, ?Günde 38 ile 40 bin kişinin bindiği halk otobüslerimiz vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermeye çalışıyor. Bu 3 yıllık süre içinde de 30 milyon 300 bin kişi 9 hattaki 70 otobüsümüzden faydalandı? dedi.

Vatandaşların Belediye Denetimli Halk Otobüsleri?nde binişlerde kullandıkları ?Kent Kart?lara da alıştıklarını belirten Gürses, ?3 yılda ?Kent Kart? sahibi kişi adedi 110 bine kadar ulaştı. Bu da önemli bir oran. Yanlarında ?Kent Kart? olmayan vatandaşlarımız kredi kartı ile de otobüslerden faydalanabiliyorlar. Yaptığımız tespitlerde Nisan 2007 tarihinde başlattığımız kredi kartı ile otobüslere biniş uygulamasında 5 bin 423 kişinin kredi kartını kullandığını belirledik. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi ve kaliteli ulaşım hizmeti vermek? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir